GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w marcu wzrosły o 23,6 proc. rdr


# dochodzą dane GUS o wydajności pracy w przemyśle #

Grupa Lotos od soboty, 20 marca podwyższa cenę oleju napędowego o 9 zł na tysiąc litrów, a cenę oleju opałowego obniża o 2 zł na tysiąc litrów. Jak informuje biuro prasowe spółki, ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 nie zmieniają się. Prawie 450 wystawców, m.in. z Polski, Litwy, Belgii, Niemiec, Włoch, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Malty i Turcji, ma wziąć udział w rozpoczynających się w środę w Gdańsku 17. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Czy fabrykę aut w Gliwicach oraz pozostałe zakłady Opla w Europie przejmie od General Motors faworyzowane przez Niemcy konsorcjum z udziałem Rosjan? Decyzja może zapaść we wtorek.Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk: w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju - poinformował we wtorek resort skarbu. Oferty można składać do 3 marca w siedzibie MSP. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Jeszcze nie ruszyła budowa gazoportu w Świnoujściu, a już Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce postawić konkurenta w Zatoce Puckiej.

Polsko-rosyjska współpraca w zakresie energetyki oraz udział w Międzynarodowym Forum Gospodarczym to główne elementy wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka w Sankt Petersburgu w dniach 4-5 czerwca br.

Ukraińska państwowa spółka paliwowa Naftohaz i rosyjski Gazprom zamierzają podpisać dokumenty, zgodnie z którymi Rosja nie ukarze Ukrainy za nieodbieranie zakontraktowanych ilości gazu ziemnego i zgodzi się, by w przyszłym roku Kijów kupował od Moskwy mniej paliwa, niż planowano. Władze Gminy Kruszwica złożyły dziś przygotowane we współpracy z Greenpeace i grupą niezależnych naukowców uzupełnienie skargi do Komisji Europejskiej w sprawie budowy kopalni odkrywkowej Tomisławice. Stawiają w nim zarzut, że rozbudowa kopalni doprowadzi do nieodwracalnego zniszczenia obszarów Natura 2000, w tym jeziora Gopło, przede wszystkim na skutek pompowania do niego olbrzymich ilości skażonych wód kopalnianych.

- Kończymy prace nad „Polityką energetyczną Polski do 2030 roku”. Zawarte w niej założenia są odpowiedzią na ogromne wyzwania stojące przed sektorem energetycznym – powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska podczas III Ogólnopolskiej Konferencji "Polska elektroenergetyka - realia, problemy, dylematy", która odbyła się 28 maja br. w Warszawie. V Mistrzostwa Polski Firm Transportowych i Logistycznych w halowej piłce nożnej odbędą się 27-28 lutego 2010 roku w Chodzieży. Organizatorzy  przyjmują zgłoszenia do udziału w turnieju ... Początek dzisiejszej sesji na rynku złotego przebiega dość spokojnie – notowania EUR/PLN pozostają poniżej poziomu 4,2000, kurs USD/PLN natomiast zniżkował w okolice 2,8000.Pociągi PKP Intercity programowo przyjeżdżają z opóźnieniem - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta pisze, że przewoźnik woli płacić kary, niż dopasować rozkład jazdy do jeżdżącego coraz wolniej taboru Le Monde - najbardziej prestiżowy francuski dziennik - jest w tarapatach finansowych i wkrótce może dostać się za zagraniczne ręce. 25 tys. odbiorców pozbawionych jest w niedzielę rano prądu w województwie świętokrzyskim.

"My Logistics. Język angielski dla logistyków"


Właśnie ukazała się książka “My Logistics. Język angielski dla logistyków.” Aleksandry i Marka Matulewskich. Publikacja jest zbiorem angielskich tekstów źródłowych o tematyce logistycznej, uzupełnionych ćwiczeniami leksykalnymi ...

Marszałek Sejmu wyznaczył I turę wyborów prezydenckich na 20 czerwca


Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 9 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL , a o 11 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.

Opolskie: Ponad 120 milionów zł na poprawę infrastruktury na wsi


Ponad 120 milionów zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymają opolskie gminy na poprawę infrastruktury. Umowy na dofinansowanie budowy kanalizacji, wodociągów i pozyskiwanie energii odnawialnej w 51 samorządach podpisano w środę w Opolu.

Nadpłata podatku: kiedy zwrot na konto bankowe?


Artykuł 76 op stanowi, że nadpłaty wraz z ich oprocentowaniem podlegają zaliczeniu z urzędu na poczet zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę oraz bieżących zobowiązań podatkowych, a w razie ich braku podlegają zwrotowi z urzędu, chyba że podatnik złoży wniosek o zaliczenie nadpłaty w całości lub w części na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. Jak można ten przepis zastosować w praktyce?

"Gazeta Wyborcza": Czeka nas podatek węglowy?


Minister środowiska będzie namawiał rząd, żeby rozważyć w Polsce wprowadzenie "podatku węglowego", dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

jeżeli chcesz nabywać oszczędnie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe również sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów do wnętrza Europie także negacja logiczna dopiero co. Nasze bilety autokarowe owo stale zabezpieczenie na wiarygodny tranzyt autokarem w środku komfortowych warunkach. Jeżeli chcesz kupować bilet autokarowy do wnętrza nieco minut powienieneś posłużyć się spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza interes sprzedaje bilety o ile chcesz nabywać niedrogo bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się spośród naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż do wszystkich krajów do wnętrza Europie także negacja logiczna właśnie. Nasze bilety autokarowe owo ciągle zabezpieczenie na miarodajny tranzyt autokarem w środku komfortowych warunkach. Jeżeli chcesz nabywać bilet autokarowy do wnętrza nieco minut powienieneś wykorzystać spośród oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich niczym Republika federalna niemiec azali Wielka Brytania. Na bodajże znajdziesz oraz bilety

autokarowe http://biletyautokarowenet.pl/

autokarowe na przewóz aż do Holandii azali Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od czasu wielu lat oraz posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo wiecznie zabezpieczenie oraz pełne przekonanie udanej podróży. Wcześniej otóż kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe autokarowe na przewozy autokarowe aż do krajów takich na sposób Szwaby azali Wielka Brytania. Na widać znajdziesz i bilety autokarowe na przewóz aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od czasu wielu lat oraz posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe owo każdorazowo zabezpieczenie dodatkowo pełne przekonanie udanej podróży. Wcześniej a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe