UniCredit obniżył wycenę akcji TP SA o 4 proc.


Analitycy Citigroup obniżyli rekomendację dla PBG do "sprzedaj" z "trzymaj" - poinformował w czwartek Bloomberg.

Ponad 4 zł podatku od nieruchomości za każdy metr kwadratowy chcą władze Chrzanowa od tamtejszego szpitala. Dyrekcja placówki uważa, że to absurd - pisze "Dziennik Polski". Wielka butla keczupu za 1 dolara (3,25 zł) i 24-puszkowa zgrzewka puszek coca-coli za 15,75 zł (5 dolarów, w niektórych sklepach nawet 3,77 dolara = 12,25 zł) - do takich obniżek doszedł handlowy gigant ze Stanów Zjednoczonych, sieć Wal-Mart. Według opublikowanych dziś przez GUS danych, w lipcu ceny konsumenta wzrosły o 3,6 proc. w ujęciu rok do roku, wobec naszej prognozy na poziomie 3,5 proc. i konsensusu rynkowego 3,4 proc. Wyższy od oczekiwanego wzrost cen to głównie efekt wyraźnej zwyżki cen paliw, które jeszcze na początku minionego miesiąca były najdroższe w tym roku.Analitycy Raiffeisen podnieśli rekomendację dla CEZ-u do "kupuj" z "trzymaj", podtrzymując cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 1.085 CZK - podała agencja Bloomberg. W maju saldo wpłat i wypłat środków z TFI wyniosło 0,55 mld zł, czyli trzykrotnie mniej niż w kwietniu - poinformowały w środowym raporcie Analizy Online. Francja nadal jest krajem o najlepszej jakości życia - wynika z rankingu dotyczącego emerytów żyjących za granicą, opublikowanego przez amerykańskie pismo "International Living".

Minister skarbu Aleksander Grad nie widzi potrzeby dalszego zaangażowania PKO BP w akcjonariacie Banku Pocztowego, w którym największy polski bank ma 25-proc. udział.

W ostatnim czasie można zaobserwować znaczący rozwój jednej z form promocji przedsiębiorców jaką jest sponsoring. Jego istota sprowadza się do tego, że sponsor zobowiązuje się do wsparcia finansowego lub rzeczowego sponsorowanego, w zamian za usługi promocyjno-reklamowe. Obszary, w których najczęściej mamy do czynienia ze sponsoringiem to wszelkiego rodzaju imprezy sportowe, kulturalne, festiwale, konkursy. Umowa sponsoringu jest jedną z tzw. umów nienazwanych, co oznacza, że nie jest ona uregulowana na gruncie prawa cywilnego. Jej zawieranie możliwe jest w oparciu o zasadę swobody kontraktowej. To dobra wiadomość dla giełdowych graczy. Choć na warszawskim parkiecie od rana niewielkie spadki, to i tak nasze indeksy są na najwyższym poziomie od roku. Powód? Nasza gospodarka ma się w tych kryzysowych czasach naprawdę nieźle. Rośnie polskie PKB, więc i wiele firm jest w relatywnie dobrej kondycji. Na pewno lepszej niż te za granicą.

17 proc. populacji UE - 80 mln osób, w tym 19 mln dzieci - żyje poniżej progu ubóstwa - powiedział dyrektor generalny ds. badań naukowych, ekonomii i spraw socjalnych Komisji Europejskiej Jean-Michel Baer. Jego zdaniem, UE może to zmienić za pomocą edukacji. Kara umowna w sytuacji, gdy odstąpienie od umowy było racjonalnie i gospodarczo uzasadnione, a jego celem było osiągnięcie przychodów lub zachowanie źródła przychodów, może stanowić koszt uzyskania przychodu. Tak wynika z wyroku WSA w Warszawie z dnia 15 stycznia 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 1265/09. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE Elektrowni Bełchatów podjęło uchwałę w sprawie kontynuacji projektu budowy instalacji do wychwytywania, transportu i składowania dwutlenku węgla (CCS - Carbon Capture and Storage), poinformowała PGE w czwartek.Wyraźnie dobre nastroje na światowych giełdach pomogły wczoraj parze EUR/USD wzrosnąć w okolice poziomu 1,48. Dotychczas kurs jedynie chwilowo przebił się wyżej, a obecnie oscyluje wokół 1,4780. 2010 rok będzie znacznie lepszy niż ubiegły dla przedsiębiorstw - uważa ekspertka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", dr Małgorzata Krzysztoszek. Jej zdaniem, siłą polskiej gospodarki będzie m.in. wyższy niż w 2009 r. wzrost gospodarczy, więcej inwestycji w innowacje oraz lepsze wydawanie przez firmy pieniędzy unijnych. Zdaniem wiceszefa klubu PO Sławomira Nowaka, powołanie przez Sejm Marka Belki na prezesa NBP to bardzo dobra decyzja. Rzecznik PiS Adam Bielan skrytykował marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego za to, że tak szybko doprowadził do wyboru nowego szefa NBP.

We wtorek rząd zajmie się rozporządzeniem powołującym Narodowy Komitet ds. Euro - BIP


Na najbliższym posiedzeniu, 3 listopada, rząd zajmie się projektem rozporządzenia powołującego Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. Euro, Radę Koordynacyjną oraz Międzyinstytucjonalne Zespoły Robocze ds. Przygotowań do Wprowadzenia Euro - wynika z informacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów.

Szef BPH idzie na emeryturę


Tylko do końca lipca prezesem BPH będzie Józef Wancer. W piątek złożył rezygnację. Wancer już na początku stycznia informował, że w połowie roku chce przejść na emeryturę.

Przygotowania do inwestycji w Skawinie za 1,5 mld zł


Czeska grupa CEZ otrzymała pozytywną, prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowego bloku gazowo-parowego o mocy około 430 megawatów w Elektrowni Skawina. Inwestycja o wartości 1,5 mld zł ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku.

Detektyw Rutkowski znów nadaje


Krzysztof Rutkowski wraca na szklany ekran. Znów zaprezentuje widzom wybrane akcje swojego biura detektywistycznego. Tym razem na antenie katowickiej TVS, w programie "Detektyw Rutkowski" - informuje "Presserwis".

Plotki z Grecji


Dzisiejszy dzień charakteryzował się kontynuacją spadków głównej pary walutowej. Nie było to spowodowane porannymi danymi ze Strefy Euro, które w znacznej części okazały się neutralne dla rynków finansowych.